Roda de Berà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Roda de Berà
Komunë
noform
Barà Arch
Stema_figuraBandera de Roda de Berà.svg
Vendndodhja
Roda de Berà is located in Spanjë
Roda de Berà
Roda de Berà

Koordinatat: 41°11′14″V 1°27′21″L / 41.18722°V 1.45583°L / 41.18722; 1.45583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Tarragonès
Kryetari i Bashkisë Mayte Huerta Hortelano
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.23 km2
Lartësia 67 m (m.n.d.)
Popullsia 6232 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Rodencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43883
Koordinatat 41° 11′ 14″ Veri

1° 27′ 21″ Lindje


Roda de Berà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tarragonès, të provincës Tarragona, në Katalonia. Roda de Berà ka 6232 banorë (20), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16.23 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]