Roda de Ter

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Roda de Ter
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Roda de Ter is located in Spanjë
Roda de Ter
Roda de Ter

Koordinatat: 41°59′2″V 2°18′38″L / 41.98389°V 2.31056°L / 41.98389; 2.31056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Osona
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.18 km2
Popullsia 5435 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 59′ 2″ Veri

2° 18′ 38″ Lindje


Roda de Ter është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Barcelona, në Katalonia. Roda de Ter ka 5435 banorë (2004), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 2.18 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]