Rodonyà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rodonyà
Komunë
Vendndodhja
Rodonyà is located in Spanjë
Rodonyà
Rodonyà

Koordinatat: 41°16′57″V 1°23′55″L / 41.28250°V 1.39861°L / 41.28250; 1.39861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Alt Camp
Kryetari i Bashkisë Josep Maria Saumell Calaf
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.36 km2
Lartësia 312 m (m.n.d.)
Popullsia 527 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Rodonyencs
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 16′ 57″ Veri

1° 23′ 55″ Lindje

Faqja Zyrtare www.rodonya.altanet.org


Rodonyà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Camp, të provincës Tarragona, në Katalonia. Rodonyà ka 527 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.36 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]