Rogliano

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Rogliano është një qytet i Kalabrisë, Itali. Qyteti ka 5926 banorë dhe është gjithashtu e quajti fshat 12 kishave dhe të bukur është e dedikuar për katedralen Shën Pjetri.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]