Romanos, Aragon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Romanos
Komunë
Stema_figuraBandera de Romanos.svg
Vendndodhja
Romanos is located in Spanjë
Romanos
Romanos

Koordinatat: 41°7′V 1°16′P / 41.117°V 1.267°P / 41.117; -1.267

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragón
Provinca Zaragoza
Qarku Campo de Daroca
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.53[1] km2
Lartësia 922 m (m.n.d.)
Popullsia 113 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Romanero, ra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50491


Romanos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Daroca, të provincës Zaragoza, në Aragon. Romanos ka 113 banorë (2008), dhe përfshin një sipërfaqe prej 19.53[1] km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b "Kopje e arkivuar" (PDF). Arkivuar nga origjinali origjinali (PDF) më 3 mars 2016. Marrë më 14 maj 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]