Romtha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Romtha
arabisht : مدينة الرمثا
Qytet
Vendndodhja
Romtha is located in Jordania
Romtha
Romtha
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 32°33′0″V 35°51′0″L / 32.55000°V 35.85000°L / 32.55000; 35.85000

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Irbid
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 32° 33′ 0″ Veri

35° 51′ 0″ Lindje

Romtha (arabisht: مدينة الرمثا) është një qytet në governoratin IrbidJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Romtha – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale