Ronda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ronda
Komunë
noform
El Tajo of Ronda and Ronda New Bridge
Stema_figuraBandera oficiosa de Ronda.svg
Vendndodhja
Ronda is located in Spanjë
Ronda
Ronda

Koordinatat: 36°44′14″V 5°9′53″P / 36.73722°V 5.16472°P / 36.73722; -5.16472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku Serranía de Ronda
Kryetari i Bashkisë María de la Paz Fernández Lobato
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 481.31 km2
Lartësia 723 m (m.n.d.)
Popullsia 36827 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Rondeños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 29400
Prefiksi 95287, 95219
Koordinatat 36° 44′ 14″ Veri

5° 9′ 53″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ronda.es


Ronda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Serranía de Ronda, të provincës Málaga, në Andalusia. Ronda ka 36827 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 481.31 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]