Roses, Girona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Roses
Komunë
noform
Stema_figuraRoses Spain.svg
Vendndodhja
Roses is located in Spanjë
Roses
Roses

Koordinatat: 42°15′47″V 3°10′59″L / 42.26306°V 3.18306°L / 42.26306; 3.18306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Kryetari i Bashkisë Carles Pàramo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.91 km2
Lartësia 5 m (m.n.d.)
Popullsia 20197 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Rosinques
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17480
Koordinatat 42° 15′ 47″ Veri

3° 10′ 59″ Lindje

Faqja Zyrtare www.roses.cat


Roses është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Roses ka 20197 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 45.91 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]