Roy Smith

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Roy Smith
Të dhënat personale
Emri i plotëRoy Smith
Data e lindjes (1990-04-19) 19 Prill, 1990 (29 vjeç)
Vendi i lindjesKosta Rika
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007-2011Brujas
2011-2012Orión
2012Gainare Tottori
2013The Strongest
2013-Uruguay Coronado
Ekipi kombëtar
2010Flag of Costa Rica.svg Kosta Rika2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Roy Smith (lindur më 19 Prill 1990) është një futbollist kosta rikan.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin kosta rikan ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Costa Rica.svg Kosta Rika
Vite Ndeshje Gola
2010 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]