Rregullorja për Administrimin e zonës arkeologjike A dhe B të qytetit te Durrësit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rregullorja për Administrimin e zonës arkeologjike A dhe B të qytetit te Durrësit
Vendndodhja Durrës, Durrës, Shqipëri
Organi drejtues DRKK Durrës
Emri zyrtar: Monument i trashëgimisë kulturore
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës DR023

Rregullorja për Administrimin e zonës arkeologjike A dhe B të qytetit te Durrësit është një monument i trashëgimisë kulturore në rrethin e Durrësit, në qarkun e Durrësit, Shqipëri [1].

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E MONUMENTEVE: RRETHI I DURRËSIT. Instituti i Monumenteve të Kulturës - Ministria e Kulturës. Arkivuar nga origjinali origjinali (PDF) më 28 tetor 2019. Marrë më 29 dhjetor 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]