Rrufeja (gazetë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

"Rrufeja" ishte gazetë në gjuhën shqipe që doli për herë të parë më 22 janar të vitit 1909Egjipt. Ishte e përmuajshme politike, shoqërore dhe letrare, e drejtuar nga Jani Vruho. Pas numrit të 14 gazeta e ndërroi titullin në "Sopata" dhe qarkulloi deri në vitin 1910.

Gazeta-Shqipetare.png Ky artikull në lidhje me Shtypi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.