Jump to content

Rubi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Rubi është telenovelë meksikane e realizuar nga regjisori Benjamín Cann dhe e adaptuar nga Ximena Suárez nga historia e shkruar nga Yolanda Vargas Dulché. Për herë të parë u emetua më 23 tetor të vitit 2004Meksikë.

Aktorët dhe rolet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Barbara Mori ... Rubí / Fernanda
 • Eduardo Santamarina ... Alejandro Cárdenas
 • Jacqueline Bracamontes ... Maribel de la Fuente
 • Paty Díaz ... Cristina Pérez
 • Yadhira Carrillo ... Elena Navarro
 • Marlene Favela ... Sonia Chavarría (arkiv)
 • Sebastián Rulli ... Héctor Ferrer (arkiv)
 • Ana Martín ... Refugio Ocampo (arkiv)
 • Josefina Echánove ... Pancha Muñoz (arkiv)
 • Manuel Landeta ... Lucio Montemayor (arkiv)
 • Luis Gatica ... Cayetano Martínez (arkiv)
 • Sergio Goyri ... Yago Pietrasanta (arkiv)
 • Leonorilda Ochoa ... Dolores Herrera
 • Olivia Bucio ... Carla de Cárdenas
 • Ana Bertha Espín ... Elisa de la Fuente