Jump to content

Sebastián Rulli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Sebastián Oscar Rulli është nja aktor dhe model latin, i lindur me 6 korrik 1975Buenos Aires, Argjentina.

Para se te behej aktor, ai punonte si model në disa vende të Evropës, Spanjë, Itali dhe Francë e më vonë në Meksiko dhe ShBA. Është i gjatë 1,87 m dhe perveç spanjishtes flet edhe pak anglisht edhe italisht.

Ai ndoqi përmes Televisa, Centro de Educación Artística (CEA), ku studion për aktrim. U shfaq për herë të parë me telenovelën Primer amor... a mil por hora2000.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • "Un gancho al corazón" .... Mauricio Sermeño (2008)
 • "Pasión" .... Santiago Márquez (2007)
 • "Mundo de fieras" - Intriga.... Juan Cristóbal (2006)
 • "Ugly Betty" .... Handsome Guy - TV (2006)
 • "Contra viento y marea" - Natalia .... Sebastián Cárdenas (2005)
 • Tres (2005) .... Virgilio
 • "Alegrijes y rebujos" .... Rogelio Díaz Mercado (2004)
 • "Rubi" .... Héctor Ferrer Garza (2004)
 • "Clase 406" .... Juan Esteban San Pedro (2002-2003)
 • "Mujer, casos de la vida real" (2002)
 • "Sin pecado concebido" (2001) TV series .... Marco Vinicio Martorel Hernández
 • Primer amor... tres años después (2001) (TV) .... Mauricio
 • "Primer amor... a mil por hora" .... Mauricio (2001)
 • "Verano del '98" (1998) TV series .... Willy
 • "Naranja y media" (1997) TV series .... Sebastián
 • "Locas por ellos" (1997) TV series .... Jhonny
 • "Montaña rusa, otra vuelta" (1995) TV series .... Ignacio