Rudolf Leuckart

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Rudolf Leuckart

Carl Louis Rudolf Alexander Leuckart lindi më 23 qershor të vitit 1854Giessen, Gjermani dhe vdiq më 24 korrik të vitit 1889Leipzig. Ishte një kimist gjerman.