Rusinova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rusinova
Fshat
noform
Vendndodhja
Rusinova is located in Maqedonia e Veriut
Rusinova
Rusinova
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Berovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni lindor
Lartësia 922 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2315
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 41′ 14″ Veri

22° 48′ 26″ Lindje

Popullsia 2095 banorë (2002)