Rusjaci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rusjaci
Русјаци
Fshat
noform
Vendndodhja
Rusjaci is located in Maqedonia e Veriut
Rusjaci
Rusjaci
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 770 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6530
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 29′ 57″ Veri

21° 09′ 02″ Lindje

Popullsia 43 banorë (2002)

Rusjaci (maqedonisht: Русјаци) është një fshat në komunën Brod, Maqedoni.