Rustem Ymeri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Rrustem Ymeri (Dibër, 1897 - Durrës, 1972)[1] ka qenë kryetar i Bashkisë Elbasan nga 1929 – 1930 dhe i Bashkisë Korçë pas 1933.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Cangonja, Aleksandër. "Rrustem Ymeri". adsh.al. Marrë më 26 maj 2021.{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)
  2. ^ Hasani, Vepror (26 maj 2016). Keqkuptimi i madh i ortodoksëve të Korçës: kur Bashkinë e shihnin si Mitropoli!.