Ruy Ramos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ruy Ramos
Ruy Ramos on February 17, 2010.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëRuy Ramos
Data e lindjes (1957-02-09) 9 Shkurt, 1957 (63 vjeç)
Vendi i lindjesRio de Zhaneiro, Brazili
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1977–1996Verdy Kawasaki
1996–1997Kyoto Purple Sanga
1997–1998Verdy Kawasaki
Ekipi kombëtar
1990–1995Japonia32(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ruy Ramos (lindur më 9 Shkurt 1957) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 32 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1990 3 0
1991 2 0
1992 10 0
1993 14 1
1994 0 0
1995 3 0
Gjithsej 32 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]