Ryota Nagaki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ryota Nagaki
Ryota Nagaki.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëRyota Nagaki
Data e lindjes (1988-06-04) 4 Qershor, 1988 (33 vjeç)
Vendi i lindjesYokohama, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKashima Antlers
Numri6
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2010–2015Shonan Bellmare
2016–Kashima Antlers
Ekipi kombëtar
2016–Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ryota Nagaki (lindur më 4 Qershor 1988) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2016 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]