Ryota Oshima

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ryota Oshima
Të dhënat personale
Emri i plotëRyota Oshima
Data e lindjes (1993-01-23) 23 Janar, 1993 (28 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKawasaki Frontale
Numri10
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–Kawasaki Frontale
Ekipi kombëtar
2016–Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ryota Oshima (lindur më 23 Janar 1993) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2016 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]