Ryuzo Morioka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ryuzo Morioka
Të dhënat personale
Emri i plotëRyuzo Morioka
Data e lindjes (1975-10-07) 7 Tetor, 1975 (45 vjeç)
Vendi i lindjesYokohama, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994–1995Kashima Antlers
1995–2006Shimizu S-Pulse
2007–2008Kyoto Sanga FC
Ekipi kombëtar
1999–2003Japonia38(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ryuzo Morioka (lindur më 7 tetor 1975) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 38 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1999 7 0
2000 14 0
2001 11 0
2002 2 0
2003 4 0
Gjithsej 38 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]