Ryuzo Shimizu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ryuzo Shimizu
Të dhënat personale
Emri i plotëRyuzo Shimizu
Data e lindjesShtator 1902, 30(30-09-1902)
Vendi i lindjesJaponi
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Tokyo SC
Ekipi kombëtar
1923Japonia2(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Ryuzo Shimizu (30 Shtator 1902 – ?) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1923 2 1
Gjithsej 2 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]