Sóller

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Sóller
Komunë
noform
Panorama e Sóller nga veriu
Stema_figura
Vendndodhja
Sóller is located in Spanjë
Sóller
Sóller

Koordinatat: 39°46′3.18″V 2°42′50.36″L / 39.7675500°V 2.7139889°L / 39.7675500; 2.7139889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Majorca
Kryetari i Bashkisë Carlos Simarro Vicens
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.8 km2
Lartësia 59 m (m.n.d.)
Popullsia 14150 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Solleric, Sollerica
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7100
Koordinatat 39° 46′ 3.18″ Veri

2° 42′ 50.36″ Lindje

Faqja Zyrtare www.soller.cat


Sóller është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Majorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Sóller ka 14150 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 42.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]