Sørlandet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Sørlandet (kthjellim).


Sørlandet
—  rajon  —

Sørlandet – Vendndodhja

Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Kryeqëndra Kristiansand, Arendal
Statistika dhe Territori
Koordinatat 58°10′12″V 8°00′22″L / 58.17°V 8.006111°L / 58.17; 8.006111 (Sørlandet)Koordinatat: 58°10′12″V 8°00′22″L / 58.17°V 8.006111°L / 58.17; 8.006111 (Sørlandet)
Sipërfaqja 16.434 km2
Popullsia 277.250 banorë 2009
Dendësia 16,87 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Sørlandet është një rajonNorvegji. Rajoni ka një sipërfaqe 16434 km² dhe popullsi 277250 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare