Vestlandet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Vestlandet (kthjellim).


Vestlandet
—  rajon  —

Vestlandet – Vendndodhja

Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Kryeqëndra Bergen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 60°23′22″V 5°19′48″L / 60.389444°V 5.33°L / 60.389444; 5.33 (Vestlandet)Koordinatat: 60°23′22″V 5°19′48″L / 60.389444°V 5.33°L / 60.389444; 5.33 (Vestlandet)
Sipërfaqja 58.582 km2
Popullsia 1.294.804 banorë 2011
Dendësia 22,1 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Vestlandet është një rajonNorvegji. Rajoni ka një sipërfaqe 58582 km² dhe popullsi 1294804 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare