Sabri Ali Qyteza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Sabri Ali Qyteza, patriot shqiptar. Në historinë e Shqipërisë ai u shqua për aktivitetin patriotik dhe publicistik, si këshilltar ligjor në Qeverinë e Vlorës dhe përkthyes në shqip i dramës "Mëmëdheu" të Namik Qemalit, më 1909.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Edi Rama facebook