Sadik Han

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Sadiq Khan

Sadiq Aman Khan lindi më 8 tetor 1970 në Londër, është politikan i partisë laburiste britaneze. Khan u bë kryetar i Londrës në maj 2016. Ai është kryetari i parë myslimanë i qytetit. Khan është i martuar me Saadiya Ahmed dhe kanë dy vajza, Anisah dhe Ammarah.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]