Sahagún

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Sahagún
Komunë
noform
A Plaza in Sahagún
Stema_figuraBandera de Sahagún.svg
Vendndodhja
Sahagún is located in Spanjë
Sahagún
Sahagún

Koordinatat: 42°22′19″V 5°1′49″P / 42.37194°V 5.03028°P / 42.37194; -5.03028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca León
Qarku Sahagún - Ribera del Cea
Kryetari i Bashkisë Tyler Sahagun (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 123.64 km2
Lartësia 822 m (m.n.d.)
Popullsia 2837 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit facundino/na, sahagunense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24320
Prefiksi 987
Koordinatat 42° 22′ 19″ Veri

5° 1′ 49″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytosahagun.es


Sahagún është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sahagún - Ribera del Cea, të provincës León, në Castile dhe León. Sahagún ka 2837 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 123.64 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]