Saint-Césaire (Kebek)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Saint-Césaire (kthjellim).


Saint-Césaire
—  qytet  —
Saint-Césaire is located in Kanadaja
Saint-Césaire
Saint-Césaire
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°25′00″V 73°00′00″P / 45.416667°V 73°P / 45.416667; -73 (Saint-Césaire)Koordinatat: 45°25′00″V 73°00′00″P / 45.416667°V 73°P / 45.416667; -73 (Saint-Césaire)
Sipërfaqja 83,55 km2
Popullsia 4.850 banorë 2008
Dendësia 58,05 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
www.ville.saint-cesaire.qc.ca

Saint-Césaire është një qytetprovincën Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 83.55 km² dhe popullsi 4850 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek