Saint-Damien

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Saint-Damien (kthjellim).


Saint-Damien
—  'parish  —
stema_figuraStDamien-Flag.gif
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore Matawinie
Kryebashkiaku Yves Giard
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 260,38 km2
Popullsia 2.178 banorë 2006
Dendësia 8,36 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi damienois
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 450
Kodi Postar J0K
Saint-Damien – harta_foto
www.st-damien.com

Saint-Damien është një 'parishProvincën Kebek, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 260.38 km² dhe popullsi 2178 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek