Saint-Damien-de-Buckland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Saint-Damien-de-Buckland (kthjellim).
Saint-Damien-de-Buckland
—  qytet  —
Saint-Damien-de-Buckland is located in Kanadaja
Saint-Damien-de-Buckland
Saint-Damien-de-Buckland
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore Chaudière-Appalaches
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46°38′00″V 70°40′00″P / 46.633333°V 70.666667°P / 46.633333; -70.666667 (Saint-Damien-de-Buckland)Koordinatat: 46°38′00″V 70°40′00″P / 46.633333°V 70.666667°P / 46.633333; -70.666667 (Saint-Damien-de-Buckland)
Sipërfaqja 82,7 km2
Popullsia 2.071 banorë 2011
Dendësia 25,04 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 418
Kodi Postar G0R 2Y0
www.saint-damien.com/

Saint-Damien-de-Buckland është një qytetChaudière-Appalaches, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 82.7 km² dhe popullsi 2071 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012.

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek