Saint-Georges-de-Mons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Frëngjisht : Saint-Georges-de-Mons
Qytet
Administrimi
Shteti Flamuri France
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Puy-de-Dôme
Kryetari Camille Chanseaume (2014-2020)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.15 km2 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 63780
INSEE 63349

Saint-Georges-de-Mons është një komunë në departamentin e Puy-de-Dôme në rajonin e Auvergne-Rhône-Alpes ne Francën qëndrore .

Shiko gjithashtu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]