Saint-Jean-sur-Richelieu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Saint-Jean-sur-Richelieu (kthjellim).


Saint-Jean-sur-Richelieu
—  qytet  —
stema_figura
Pamje nga Saint-Jean-sur-Richelieu

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore Montérégie
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°19′00″V 73°16′00″P / 45.316672°V 73.266672°P / 45.316672; -73.266672 (Saint-Jean-sur-Richelieu)Koordinatat: 45°19′00″V 73°16′00″P / 45.316672°V 73.266672°P / 45.316672; -73.266672 (Saint-Jean-sur-Richelieu)
Sipërfaqja 234,2 km2
Popullsia 92.394 banorë 2011
Dendësia 394,51 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 450, 579
Kodi Postar J2W, J2X, J2Y, J3A, J3B
Vendndodhja
Saint-Jean-sur-Richelieu is located in Kanadaja
Saint-Jean-sur-Richelieu
Saint-Jean-sur-Richelieu
www.ville.saint-jean-sur-richelieu.qc.ca/

Saint-Jean-sur-Richelieu është një qytetMontérégie, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 234.2 km² dhe popullsi 92394 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek