Saint Albert

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: St. Albert (kthjellim).


St. Albert
—  qytet  —
St. Albert is located in Kanadaja
St. Albert
St. Albert
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Ndarja statistikore Divizioni Nr. 11
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°37′49″V 113°37′33″P / 53.630278°V 113.625833°P / 53.630278; -113.625833 (St. Albert)Koordinatat: 53°37′49″V 113°37′33″P / 53.630278°V 113.625833°P / 53.630278; -113.625833 (St. Albert)
Lartësia 665 m (m.n.d)
Sipërfaqja 35,04 km2
Popullsia 57.719 banorë 2006
Dendësia 1.647,23 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
St. Albert – harta_foto

St. Albert është një qytetDivizioni Nr. 11, provinca Alberta, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 35.04 km² dhe popullsi 57719 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja Zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Alberta