Sainte-Anne-de-la-Pocatière

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Sainte-Anne-de-la-Pocatière (kthjellim).


Sainte-Anne-de-la-Pocatière
—  municipalità parrocchiale  —
Sainte-Anne-de-la-Pocatière is located in Kanadaja
Sainte-Anne-de-la-Pocatière
Sainte-Anne-de-la-Pocatière
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore Kamouraska
Statistika dhe Territori
Koordinatat 47°21′V 70°41′P / 47.350°V 70.683°P / 47.350; -70.683 (Sainte-Anne-de-la-Pocatière)Koordinatat: 47°21′V 70°41′P / 47.350°V 70.683°P / 47.350; -70.683 (Sainte-Anne-de-la-Pocatière)
Lartësia 31 m (m.n.d)
Sipërfaqja 53,68 km2
Popullsia 1.874 banorë 2006
Dendësia 34,91 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5

Sainte-Anne-de-la-Pocatière është një municipalità parrocchialeProvincën Kebek, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 53.68 km² dhe popullsi 1874 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Kebek