Salceda de Caselas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Salceda de Caselas
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Salceda de Caselas is located in Spanjë
Salceda de Caselas
Salceda de Caselas

Koordinatat: 42°6′6.12″V 8°33′32.04″P / 42.1017000°V 8.5589000°P / 42.1017000; -8.5589000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Pontevedra
Qarku Vigo
Kryetari i Bashkisë Marcos David Besada Pérez
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 8,835 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 6′ 6.12″ Veri

8° 33′ 32.04″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.salcedadecaselas.es


Salceda de Caselas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vigo, të provincës Pontevedra, në Galicia. Salceda de Caselas ka 8,835 banorë (2012).

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]