Sallatë frutash me salcë kosi dhe mjaltë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Presim pjeshkët, dardhat dhe pjepërin në forma kubike. I hedhim në një tas dhe shtojmë aty disa lugë gjelle salcë kosi. Në këtë masë të përgatitur shtojmë 2 lugë gjelle me mjaltë. I përziejmë mirë të gjitha bashkë dhe i shërbejmë.

Masat : Sipas personave dhe sipas dëshirës. Mund të përdoren edhe kivi, mollë, mandarina, banane dhe lloje të tjera frutash.