Salomó

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Salomó
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Salomó is located in Spanjë
Salomó
Salomó

Koordinatat: 41°13′53″V 1°22′32″L / 41.23139°V 1.37556°L / 41.23139; 1.37556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Tarragonès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.2 km2
Lartësia 158 m (m.n.d.)
Popullsia 505 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Salomonencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43885
Koordinatat 41° 13′ 53″ Veri

1° 22′ 32″ Lindje

Faqja Zyrtare www.salomo.altanet.org


Salomó është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tarragonès, të provincës Tarragona, në Katalonia. Salomó ka 505 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]