Salou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Salou
Komunë
noform
Monument to Jaume I
Stema_figuraBandera de Salou.svg
Vendndodhja
Salou is located in Spanjë
Salou
Salou

Koordinatat: 41°4′40″V 1°7′44″L / 41.07778°V 1.12889°L / 41.07778; 1.12889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Tarragonès
Kryetari i Bashkisë Pere Granados
Partia FUPS
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.1 km2
Lartësia 5 m (m.n.d.)
Popullsia 27016 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 30-Oct-89
Vendasit Salouean
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43840
Prefiksi +34 (Spain) 977 (Province)
Koordinatat 41° 4′ 40″ Veri

1° 7′ 44″ Lindje

Faqja Zyrtare [1]


Salou është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tarragonès, të provincës Tarragona, në Katalonia. Salou ka 27016 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]