Sam Nazarian

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Sam Nazarian lindi në Teheran, Iran më 1975,[1] është biznesmen amerikanë nga Irani. Ai është themelues dhe kryetar i një grupit të quajtur SBE. Familja e tij kanë imigruar në SHBA për shkak revolucionit iranian. Ai ka studiuar në Universitetin e Kalifornisë Jugore. Ai është i martuar me Emina Çunmulaj dhe kanë dy vajza.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]