Emina Çunmulaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Emina Çunmulaj

Emina Çunmulaj (lindi më 12 shtator 1984) është modele amerikane me prejardhje shqiptare.[1]

Biografia[redakto | përpunoni burim]

Emina Çunmulaj lindi në Michigan, SHBA. Prindërit e saj vijnë prej Podgoricës, Mali i Zi. Ajo dinë të flasë gjuhën shqipe,[2] gjuhën angleze dhe gjuhën malazeze. Ajo është e martuar me një biznesmen iranian Sam Nazarian.[3]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]