Emina Çunmulaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Emina Çunmulaj

Emina Çunmulaj (lindi më 12 shtator 1984) është modele amerikane me prejardhje shqiptare.[1]

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Emina Çunmulaj lindi në Michigan, SHBA. Prindërit e saj vijnë prej Podgoricës, Mali i Zi. Ajo dinë të flasë gjuhën shqipe,[2] gjuhën angleze dhe gjuhën malazeze. Ajo është e martuar me një biznesmen iranian Sam Nazarian.[3]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Emina Cunmulaj - Fashion Model - Profile on FMD
  2. ^ "Emina Cunmulaj at AskMen.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 25 janar 2007. Marrë më 26 shtator 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ New York Daily News: "King of clubs Sam Nazarian throws an ace party for Mexico wedding to model Emina Cunmulaj" BY Marianne Garvey June 23, 2015

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]