Samakova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Samakovë
Самоков
Fshat
noform
Vendndodhja
Samakovë is located in Maqedonia e Veriut
Samakovë
Samakovë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 645 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6535
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 41′ 00″ Veri

21° 08′ 39″ Lindje

Popullsia 388 banorë (2002)

Samakova (maqedonisht: Самоков) është një fshat në komunën Brod, Maqedoni.