Samuel Quiccheberg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Samuel Quiccheberg (1529, Antwerp - 1567, Mynih) ishte këshilltar artistik i Albertit V të Bavarisë dhe themelues i muzeologjisë.