San Agustín del Guadalix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
San Agustín del Guadalix
Komunë
noform
Aerial view of the town
Stema_figuraBandera de San Agustin de Guadalix.png
Vendndodhja
San Agustín del Guadalix is located in Spanjë
San Agustín del Guadalix
San Agustín del Guadalix

Koordinatat: 40°40′41″V 3°36′54″P / 40.67806°V 3.61500°P / 40.67806; -3.61500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Cuenca del Medio Jarama
Kryetari i Bashkisë Juan Francisco Figueroa Collado
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.3 km2
Lartësia 684 m (m.n.d.)
Popullsia 11885 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Olmedeños
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 40′ 41″ Veri

3° 36′ 54″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.sanagustindelguadalix.net


San Agustín del Guadalix është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cuenca del Medio Jarama, të provincës Madrid, në Madrid. San Agustín del Guadalix ka 11885 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 38.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]