San Ildefonso

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


San Ildefonso
Komunë
noform
Iglesia de los Dolores
Stema_figura
Vendndodhja
San Ildefonso is located in Spanjë
San Ildefonso
San Ildefonso

Koordinatat: 40°54′V 4°0′P / 40.900°V 4.000°P / 40.900; -4.000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Segovia
Qarku Ciudad y Tierra de Segovia
Kryetari i Bashkisë Jose Luis Vázquez Fernández
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 145 km2
Lartësia 1193 m (m.n.d.)
Popullsia 5702 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Granjeños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 40100
Faqja Zyrtare www.aranjuez.es


San Ildefonso është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ciudad y Tierra de Segovia, të provincës Segovia, në Castile dhe León. San Ildefonso ka 5702 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 145 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]