San Justo de la Vega

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


San Justo de la Vega
Komunë
noform
Stone church in Villarmeriel.
Stema_figuraFlag of San Justo de la Vega Spain.svg
Vendndodhja
San Justo de la Vega is located in Spanjë
San Justo de la Vega
San Justo de la Vega

Koordinatat: 42°27′15″V 6°0′53″P / 42.45417°V 6.01472°P / 42.45417; -6.01472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca León
Qarku La Vega del Tuerto
Kryetari i Bashkisë Avelino Vázquez Alonso
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.39 km2
Lartësia 845 m (m.n.d.)
Popullsia 2054 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Sanjusteños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24710
Koordinatat 42° 27′ 15″ Veri

6° 0′ 53″ Perëndim


San Justo de la Vega është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Vega del Tuerto, të provincës León, në Castile dhe León. San Justo de la Vega ka 2054 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 48.39 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]