San Lorenzo de Calatrava

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


San Lorenzo de Calatrava
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
San Lorenzo de Calatrava is located in Spanjë
San Lorenzo de Calatrava
San Lorenzo de Calatrava

Koordinatat: 38°28′37″V 3°49′29″P / 38.47694°V 3.82472°P / 38.47694; -3.82472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku
Kryetari i Bashkisë Isidoro Chicharro Fimia
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 105.73 km2
Popullsia 273 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13779
Koordinatat 38° 28′ 37″ Veri

3° 49′ 29″ Perëndim


San Lorenzo de Calatrava është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , e provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. San Lorenzo de Calatrava ka 273 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 105.73 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]