San Vicente de Alcántara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


San Vicente de Alcántara
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
San Vicente de Alcántara is located in Spanjë
San Vicente de Alcántara
San Vicente de Alcántara

Koordinatat: 39°21′37″V 7°8′13″P / 39.36028°V 7.13694°P / 39.36028; -7.13694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku Tierra de Badajoz
Kryetari i Bashkisë Andrés Hernáiz de Sixte
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 275 km2
Lartësia 504 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 6230
Prefiksi +34 (Spain) + 924 (Badajoz)
Koordinatat 39° 21′ 37″ Veri

7° 8′ 13″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.sanvicentedealcantara.es


San Vicente de Alcántara është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Badajoz, të provincës Badajoz, në Extremadura. San Vicente de Alcántara ka 5788 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 275 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]