Sancti-Spíritus, Badajoz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Sancti-Spíritus
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Sancti-Spíritus is located in Spanjë
Sancti-Spíritus
Sancti-Spíritus

Koordinatat: 38°55′30″V 5°8′50″P / 38.92500°V 5.14722°P / 38.92500; -5.14722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku La Serena
Kryetari i Bashkisë Fracisco Javier Sánchez Caballero
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.56 km2
Lartësia 485 m (m.n.d.)
Popullsia 222 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 38° 55′ 30″ Veri

5° 8′ 50″ Perëndim


Sancti-Spíritus është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Serena, të provincës Badajoz, në Extremadura. Sancti-Spíritus ka 222 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 33.56 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]