Sander Okseti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kiameti
Kiameti.-
U lind në05 Mars 2000
KombësiaShqiptar
TitulliRaper (HipHop)

Sander Okseti (lindur më 05 mars 2000, Shkodër) muzikantë, këngëtar dhe interpretues, Shqiptarë.

Sander Okseti i njohur ne rep, pseudonimin Kiameti është edhe anëtar i grupit "The Wild Albanians". Ai shkollën fillore e kreu në Shkodër dhe pas saj u regjistrua në gjimnazin "Jordan Misja" te Shkodrës. Ne vitin 2016 Kiameti hyri ne muzikë, dhe pas disa kohësh nxori këngën e tij te parë te titulluar "Vrasja" që shpjegon realitetin që po ndodh sot në bote. Edhe pse kjo këngë nuk u incizua ne studio dhe kualiteti i saj nuk ishte i mirë ajo u prit shumë mirë nga ndjeksit e Kiametit sepse kishin me shumë se 1 vit qe po e prisnin. Ai beri bujë përsëri me këngët "Beso" dhe "A Me Kupton Tani Ti" duke marrë mijëra klikime ne youtube. Emrin Kiameti e mori nga shoket e tij, qe nenkupton i dhunshëm. Me vonë ai krijoj grupin e tij "The Wild Albanians" në bashkpunim me Elton Vata.

Një listë përmbledhëse e këngëve të Kiametit, të interpretuar vetëm apo në bashkëpunim me të tjerë është paraqitur në amëzen teksteshqip.com[1]Stampa:KiametiFoto

External[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Tekste Këngësh Shqip dhe Videoklipe nga Kiameti